Montované rodinné domy

Výhodou dřevostaveb je suchá výstavba s minimem mokrých technologií (malta, beton).  Ať už použijeme čisté dřevo nebo dřevěné panely, lze z nich stavět v kterémkoli ročním období. Rychlost výstavby je asi čtvrtinová oproti stavbě zděného domu. Díky suché výstavbě a absenci náročného vyzdívání je cena staveb o mnoho nižší.

Montované rodinné domy (dřevostavby, sruby, roubenky nebo domy stavěné z panelů) lze postavit v řádu týdnů až několika měsíců. Hrubá stavba rodinného domu z hotových panelů trvá průměrně 5 týdnů v případě dřevostaveb. U roubenek nebo srubů je to díky pracnější výrobě až dvojnásobek. Dřevěné kmeny se ručně opracovávají, hrubá stavba se sestaví ve výrobě, a poté je rozebrána a převezena na místo realizace.

Při stavbě dřevostaveb musíme dbát na kvalitně provedený základ, případně podsklepení. Měli by být také v souladu s projektem připraveny inženýrské sítě (voda, energie). Dům může mít kamennou, betonovou nebo zděnou podezdívku, na kterou se poté montuje samotná konstrukce dřevěného domu. Dodatečné zateplení umožní zlepšit energetickou bilanci budovy a snížit náklady na vytápění.

Dřevostavby mohou mít dodatečně provedené zateplení jako zděná stavba a mít též kvalitní omítku. To provádíme u staveb z dřevěných nebo dřevotřískových panelů. Velmi snadno tak lze s vhodným zateplením navrhnout dřevostavbu jako nízkoenergetický dům.
Další informace tady: rodinne-domky.info

Sdílejte nás v kruzích Google+

Obsah tohoto webu je chráněn proti plagiátorství: Chráněno pomocí Copyscape - kontrola duplicitního obsahu